NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NA NISKI WIBOR PRZY KREDYCIE HIPOTECZNYM !!!

WIBOR wskoczył na wyższy poziom, niestety coraz więcej banków przedstawiając ofertę klientowi robi tak zwaną krzywą symulacje, tzn. w symulacji podaje WIBOR nie zaktualizowany, co oznacza wyliczenie niższej raty na podstawie zaczytanego niższego WIBORU.

tj:

Obecnie  WIBOR 6-cio miesięczny wynosi 2,19%, ale bank aktualizuje ten WIBOR  u siebie np. co 6 miesięcy, i na ten moment pomimo tego, że WIBOR wzrósł i raczej w kolejnych miesiącach będzie tylko wyższy, bank dopiero go u siebie zaktualizuje na koniec roku, bo wówczas minie sześć miesięcy , na które bank przyjął daną stawkę WIBOR.

Bank przedstawiając klientowi swoją ofertę na dzień dzisiejszy poda ją w oparciu o  WIBOR, który ma aktualnie przyjęty .

JAK TO PRZEKŁADA SIĘ NA FAKTYCZNĄ WYSOKOŚĆ RATY ?

Przykład wyliczony przy kredycie na 300 tys. na okres 20 lat

Kalkulacja raty w banku na dziś:

Rata 1635 zł  – koszty całkowite kredytu 104 805 zł

Kalkulacja oparta o faktyczną aktualną stawkę  WIBOR:

Rata 1855 zł  – koszty całkowite kredytu 157 770 zł

Nie daj się nabrać na krzywą symulację, bo faktyczny koszt kredytu i raty po aktualizacji wiboru będzie dużo wyższy.

Dokonując wyboru oferty bankowej zwróć szczególną uwagę, czy symulacja oparta jest o faktyczny, obecny wskaźnik WIBOR, czy o jeszcze obowiązujący w danym banku, ale już nie aktualny i który zaraz się zmieni na dużo wyższy – jak pokazują wyliczenia powyżej.

Kredyt zaciągamy na lata, warto podjąć decyzję o wyborze oferty bankowej w oparciu o faktyczne i rzetelne dane.

          Jeśli szukasz dobrego i rzetelnego Eksperta Finansowego z okolic Lubina, który porównana dla Ciebie oferty bankowe i wytłumaczy między innymi zawiłości takie jak wyżej, skontaktuj się ze mną. Moje usługi są bezpłatne a kontakt ze mną pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze –  czasem bardzo duże – jak widać na przykładzie powyżej.

Katarzyna Krakowska-Zimnica

Ekspert Finasowy

FILAR FINASE LUBIN

Tel. 606 466 935

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.